Květen 2018

Začátek a konec

23. května 2018 v 14:42 | TR
Není začátku a konce. Je jen smrt a kruh. Všechno pořád opakujeme s cílem dosáhnout toho, abychom mohli to celé zas opakovat. Je to dost smutný, ale je to tak. Ráno jsem vzbudit, nasnídat, vyrazit do práce či do školy, být tam, jít domů, umýt, dívat na televizi, spát atd. Každodenní rutina je ubíjejicí.

Štěstí je jen iluze

8. května 2018 v 0:31 | TR
Co je to štěstí? Tak musím přiznat, že na můj první plnohodnotný příspěvek na blog je to poněkud silný kafe. Předně považuji za dosti obtížné si pod pojmem štěstí vůbec něco představit. Je štěstí když nás cestou do zaměstnání nepřejede auto? Nebo, když nám přinesou pokrm par excellence přímo pod nos? Na štěstí se dá pohlížet že dvou úhlů. Zaprvé, že pokud se nám nestane nic špatného jsme šťastní a za druhé, že jsme šťastní za jakékoliv vybočení ze zžírající rutiny. Já osobně se (bohužel) cítím šťastný jen při druhé z variant a v koutku duše závidím šťastlivcům, kteří jsou šťastní za všech okolností. Takoví však v současném nazírání společnosti jsou buďto blázni a nebo ještě hůře boháči. Přátelé, ale ruku na mozek tím se k štěstí nedohrabem. Myslím si, že nejlepším řešením je, abychom si navzájem zlepšovali náladu. Zkuste se až příště pojedete MHD udělat na spolujezdce (pozor na ženy #metoo), či pochválit prodavačku v Kauflandu. Já vím, že to takhle vypadá jako prázdný keci, ale je v nich skrytá hluboká revoluce. Revoluce úsměvy a láskou. Nejsem žádnej pravdoláskař a uvědomují si, že moje myšlenky jsou poněkud idealistické a že pokud se prostě uprostřed dálnice rozhodnete vylézt z auta a jít se usmát na řidiče neocení to stejnou mincí, ale věřím, že jednou se společnost propíchne bubliny, které obklopují každého z nás a svět se tak nějak rozzáří. Děkuji vám za pozornost. Smějte se a množte se!

Můj blog

7. května 2018 v 0:32 | Já
Ahoj, vítám vás na svém blogu. Hodlám zde kráce reagovat na politickou situaci u nás i v světě. Budu rád, když napíšete do komentářu na jaké téma by měl být první příspěvek.